Venkovní žaluzie


Venkovní hliníkové žaluzie jsou nejen estetickým doplňkem bydlení, ale i efektivním stínicím prvkem. Jejich obrovskou výhodou je možnost naklápět lamely a regulovat tak množství denního světla v interiéru. Variabilita montáže, moderní až technický design a dokonalé zastínění dělá z venkovních žaluzií unikátní stínicí prvek pro veškeré typy objektů.

Nejběžnějším typem jsou lamely ve tvaru písmene C se záhyby po celé délce lamely, které jsou pevnější proti tlaku. Jejich odlehčenou variantou jsou flexibilní lamely bez záhybů ve tvaru písmene F, které mají při vytažení nižší nábal.

Lamely ve tvaru písmene Z vytvářejí v zavřeném stavu celistvou plochu, která zaručuje dokonalé zastínění. Guma vlisovaná po celé délce lamely zvyšuje termoregulační efekt a zaručuje tišší chod žaluzie. Jsou vhodné pro zastínění rodinných domů i administrativních budov.

Žaluzie s lamelami ve tvaru písmene S s vlisovanou gumičkou mají podobné vlastnosti jako žaluzie Z. Díky ladnému tvaru lamel představují špičku mezi venkovními žaluziemi z pohledu designu. V zavřeném stavu vytvářejí dokonalou celistvou plochu.

Ochrana před sluncem

Ochrana proti nepříznivým vlivům

Možnos větrání

Ochrana soukromí

Výhody a nevýhody venkovních žaluzií


Umožní vám plynule regulovat světlo v místnosti

Přinesou vám příjemnou tepelnou pohodu i bez klimatizace

Venkovní žaluzie jsou bezúdržbové

Vytváří zajímavý fasádní designový prvek

Nebrání intenzivnímu větrání

Venkovní žaluzie je nutné chránit před velkým větrem

Venkovní žaluzie není vhodná na zabezpečení

Typy lamel venkovních žaluzií


Lamely ve tvaru C

Lamely ve tvaru písmene C se záhyby po celé délce lamely jsou nejběžnějším typem venkovních žaluzií, vhodným zejména pro rodinné domy, jsou stabilnější ve větru a pevnější proti tlaku.

Lamely ve tvaru F

Odlehčenou variantou lamel C jsou tyto výjimečné lamely bez záhybů, které jsou flexibilní a dovolují při vytažení žaluzie nižší nábal.

Lamely ve tvaru Z

Žaluzie s lamelami ve tvaru písmene Z jsou technologicky nejvyspělejší venkovní žaluzie , vhodné jsou k zastínění rodinných domů i administrativních budov. V zavřeném stavu vytváří lamely celistvou plochu, která zaručuje dokonalé zastínění, guma vlisovaná po celé délce lamely zvyšuje termoregulační efekt a zaručuje tišší chod žaluzie.

Lamely ve tvaru S

Žaluzie s lamelami ve tvaru písmene S s vlisovanou gumičkou mají podobné vlastnosti jako Z – žaluzie. Díky ladnému tvaru lamel představují špičku mezi venkovními žaluziemi z pohledu designu. V zavřeném stavu vytvářejí dokonalou celistvou plochu.

Možnosti ovládání venkovních žaluzií


Ruční výklopný naviják

K ovládání rolety slouží pásek (šňůra), jehož tažením či uvolňováním z navijáku roletu zatahujete nebo vytahujete.

Ruční klikový naviják

Při větších rozměrech lze pro snadnější ovládání použít klikový naviják s převodovkou.

Elektrické ovládání SOMFY

Ovládání rolety zajišťuje elektropohon a řízení SOMFY. Toto ovládání nabízí nejvyšší komfort a zvyšuje možnost využívání rolet.