Venkovní rolety


Venkovní rolety mohou být ovládány ručně nebo elektrickým pohonem. Záleží na uživateli, kterému způsobu dává přednost. U většího počtu rolet se doporučuje ovládání elektropohonem, které je uživatelsky komfortnější, výrazně zvyšuje životnost rolety a případně umožňuje napojení na inteligentní systémy ovládání.

Ochrana před sluncem

Ochrana proti nepříznivým vlivům

Možnos větrání

Značná úspora energie

Ochrana proti vloupání

Ochrana před hmyzem

Ochrana proti hluku

Ochrana soukromí

Výhody a nevýhody venkovních rolet


Přinesou vám značnou úsporu energie při vytápění

Přinesou vám příjemnou tepelnou pohodu i bez klimatizace

Zajistí vám vyšší stupeň zabezpečení vašeho majetku

Snižují venkovní hluk

Zajistí vám ochranu proti nepříznivému počasí a pohledům zvenčí

Jsou bezúdržbové

Nelze naklápět jednotlivé lamely

Vyšší pořizovací náklady

Rolety pro dodatečnou montáž


FINALM

Venkovní předokenní rolety se zkosenou pohledovou schránkou jsou určené pro dodatečnou montáž na již zabudovaná okna nebo do fasádně dokončeného otvoru. Jejich instalace totiž nevyžaduje úpravy oken, zednické práce ani novou fasádu. Dají se také použít při výměně oken při rekonstrukcích, kde nelze překlady vyměnit za roletové překlady pro skrytí roletové schránky.

MODALM

Venkovní předokenní rolety s čtvrtkulatou pohledovou schránkou jsou určené pro dodatečnou montáž na již zabudovaná okna nebo do fasádně dokončeného otvoru. Jejich instalace totiž nevyžaduje úpravy oken, zednické práce ani novou fasádu. Dají se také použít při výměně oken při rekonstrukcích, kde nelze překlady vyměnit za roletové překlady pro skrytí roletové schránky.

ROTALM

Venkovní předokenní rolety s půlkulatou pohledovou schránkou Jsou určené pro dodatečnou montáž na již zabudovaná okna nebo do fasádně dokončeného otvoru. Jejich instalace totiž nevyžaduje úpravy oken, zednické práce ani novou fasádu. Dají se také použít při výměně oken při rekonstrukcích, kde nelze překlady vyměnit za roletové překlady pro skrytí roletové schránky. Oproti jiným systémům se rolety ROTALM vyznačují masivní extrudovanou hliníkovou schránkou o síle 2mm.

SETALM

Venkovní nadokenní rolety pro montáž s oknem mají plastovou schránku a jsou konstruované pro montáž současně s oknem při rekonstrukcích nebo do novostaveb. Jsou ideálním řešením při výměně starých špaletových oken za nové.

Rolety se skrytou schránkou


TOPALM

Venkovní rolety se schránkou pod omítku jsou na rozdíl od dodatečně montované rolety schránka uzpůsobena tak, že je skryta pod fasádou. Viditelné zůstanou jen lamely, vodicí lišty a vodorovná revizní klapka pro vstup do schránky, díky které se případné opravy obejdou bez demontáže rolety a poškození fasády. Schránku ve zdi nad okenním otvorem můžeme zakrýt zateplovacím fasádním systémem nebo omítkou. Na přání je možné skrýt i vodicí lišty. Podomítkové rolety jsou vhodné především do novostaveb nebo pro rekonstruované objekty, kde se s roletami počítá již při plánování stavby a kde se použijí roletové překlady.

DUALM

Venkovní nadokenní rolety do vestavěných schránek jsou určeny do vestavěných styroporových schránek a překladů. Vodicí lišty je možno zasekat pod omítku tak, aby nebyly viditelné. Jedná se o velice čisté a elegantní řešení, kdy se roletový systém stává součástí stavby. Roletové překlady se instalují během výstavby domu. Je tedy nutné počítat s roletami již ve fázi projektu. Roletové překlady vynikají přerušeným tepelným mostem, proto bezvadně těsní a neuniká skrz ně teplo. Údržba se provádí pohodlně díky revizní klapce.

Možnosti ovládání venkovních rolet


Ruční výklopný naviják

K ovládání rolety slouží pásek (šňůra), jehož tažením či uvolňováním z navijáku roletu zatahujete nebo vytahujete.

Ruční klikový naviják

Při větších rozměrech lze pro snadnější ovládání použít klikový naviják s převodovkou.

Elektrické ovládání SOMFY

Ovládání rolety zajišťuje elektropohon a řízení SOMFY. Toto ovládání nabízí nejvyšší komfort a zvyšuje možnost využívání rolet.