Venkovní ohýbané hliníkové parapety


Ohýbané hliníkové parapety patří mezi jedny z nejkvalitnějších na trhu a uspokojí požadavky klienta na tento materiál. Povrch parapetů je potažen vysoce kvalitní dekorativní PVC folií.

Příslušenství je jako u tažených parapetů. V případě potřeby lze po dohodě parapety dodat i v jiných než základních dezénech jako například v barvě modré nebo červené. K dispozici je samozřejmě celá škála RAL.

Venkovní tažené hliníkové parapety


Tažené hliníkové parapety snesou veškeré nároky kladené na tento výrobek. Jako výchozí surovina pro výrobu je použita slitina AlMgSi5. Po protlačení základního materiálu přes formu je surová parapetní deska zchlazena a ošetřena buď eloxováním nebo vypalovaným lakem. Takto upravený parapet je pak připraven na ty nejtvrdší povětrnostní podmínky.

Pro dokonalé „zapadnutí“ do fasády stavby se používá celá řada krytek, spojek a upevňovacích prvků. Povrch je proti mechanickému poškození při montáži opatřen plastovou folií. V případě potřeby lze po dohodě parapety dodat i v jiných než základních dezénech jako například v barvě modré nebo červené. K dispozici je samozřejmě celá škála RAL.

Příslušenství k hliníkovým parapetům


ALU koncovky používané před omítkou. Normální provedení s 12 mm hranou do omítky. Vyložení 90 – 400 mm vlevo nebo vpravo.

ALU koncovky používané po omítce. Normální provedení s 12 mm hranou do omítky. Vyložení 90 – 400 mm vpravo nebo vlevo.

Typ standart. Univerzální koncovka pro omítané i obkládané zdivo. Koncovka z vysoce jakostního plastu. Vyložení 90 – 400 mm vlevo nebo vpravo.

Spojka pro vnitřní rohy VAE-5. Pro vyložení 90 – 400 mm a úhel 90°/135°.

Spojka pro vnější rohy VIE. Pro vyložení 90 – 400 mm a úhel 90°/135°.

H spojka. Spoj do roviny pro vyložení 90 – 400 mm.

Znázorněné barvy se mohou v detailech lišit od skutečnosti.