Systémové ovládání domu io


Systém io – homecontrol® je řídicím systémem nejen pro stínicí techniku, ale pro celý dům, čímž ze svého domu tvoříte inteligentní dům. Výhodou je obousměrná komunikace včetně zpětného hlášení o provedení pokynu, bez nutnosti osobní kontroly.

Kompatibilní výrobky


Naše nabídka zahrnuje výrobky kompatibilní s protokolem io-homecontrol® pro celou řadu domovních zařízení, jako jsou rolety, markýzy a žaluzie, garážová vrata a osvětlení, se kterými je možné vytvořit instalace, kde jednotlivá zařízení nejen komunikují mezi sebou navzájem, ale které jsou i otevřené – tj. schopné komunikovat také s ostatními zařízeními v domě od dalších předních výrobců.

Výhody a nevýhody venkovních žaluzií


Obousměrná komunikace (zpětné hlášení o provedení pokynu, bez nutnosti osobní kontroly)

Spolehlivější přenos - používá 3 kmitočty a volí vždy ten nejméně rušený

Zabezpečení jako on-line bankovní transkace (kódování pomocí 128 bitového systémového klíče)

Velmi jednoduché vytváření scénářů

Konfortnější využívání stínicí i jiné techniky než umožňuje systém RTS

Možnost doplnění dalších výrobků do stávajícího systému bez upravování kabeláže

Možnost vypnout z automatického režimu pomocí dálkového ovladače, což Oximo RTS neumožňovalo

Vyšší pořizovací náklady ovladačů

Technologie io ve 4 bodech


1) Obousměrná komunikace

Protokol io-homecontrol® umožňuje obousměrnou výměnu informací mezi ovladači, automatickými systémy a pohony. Přenáší zpětné hlášení v reálném čase a tím usnadňuje instalaci, používání a údržbu.

2) Používání více kmitočtů

Zařízení io-homecontrol® monitoruje tři radiové kmitočty v pásmu 868 až 870 MHz a automaticky vybere ten nejlepší (nejméně rušený) pro přenos povelu.

3) Kódování

Systémový klíč o délce 128 bitů, odolný proti prolomení, odrazí každý případný hackerský útok. Tento systémový klíč je jedinečný pro každou instalaci a poskytuje stejnou úroveň bezpečnosti jako on-line bankovní transakce.

4) Dosah

Používané kmitočtové pásmo 868 MHz přináší výborné výsledky, pokud jde o šíření signálu v obytných budovách, a zaručuje dosah 20 m v betonových stavbách. Ve volném prostoru může být dosah až 200 m. Pokud je třeba, lze dosah zvýšit jednoduchým přidáním opakovače signálu.

Funkce zpětného hlášení – snadnější život pro každého


Io-homecontrol® je obousměrný radiový protokol, umožňující přenášet zpětné hlášení a vyjít tak vstříc potřebám uživatelů.

Uživatelé si mohou být jisti, že jimi vyslané povely byly správně přijaty a provedeny příslušnými pohony, respektive přijímači. A navíc mohou kdykoli kontrolovat stav tohoto zařízení - zda je otevřené nebo zavřené, zapnuté nebo vypnuté.

Montážní technici mohou programovat instalace bez jakéhokoli nářadí a pomůcek – pouze dálkovým ovladačem. Žádná další odborná kvalifikace není nutná.

Výrobci mohou využívat výhod, plynoucích z lepší sledovatelnosti svých výrobků a z možnosti sledovat historii jejich životního cyklu uložením informací do paměti motoru (datum výroby, sériové číslo atd.). Pracovní postup pro vestavbu do koncových výrobků zůstává beze změny.

Formy zpětného hlášení na dálkových ovladačích s obousměrnou komunikací


Ovládání stínicí techniky a garážových vrat se systémy pro automatizaci


Automatizace domácnosti, ovládání domácnosti na dálku, chytrá domácnost… Člověk se v termínech spojených s “domácností 21. století” ztratí dřív, než řekne markýza. Přitom ale nejde o nic složitého, jak dokazují systémy TaHoma® a Connexoon.

TaHoma® pro inteligentní bydlení

Dokonalý systém domácí automatizace. Řešení, které vám umožňuje ovládat propojené vybavení vašeho domova - žaluzie, rolety, markýzy, světlo, topení, bránu či vrata od garáže.

TaHoma® pro automatizaci domácnosti


TaHomu si můžete představit jako jeden systém, který vám pomůže jednoduše ovládat dům od vjezdové brány přes terasovou markýzu po lampičku na nočním stolku.

TaHoma® je postavená na třech pilířích:

Pohodlí v ovládání všech prvků vaší domácnosti - např. večerní automatické zapnutí tlumeného osvětlení nebo vjezdová brána, která se za vámi sama zavře, jakmile ráno vyrazíte do práce.

Bezpečí a zvýšená ochrana před vloupáním - TaHoma® je doma, i když vy zrovna ne. Sama rozsvítí i zhasne světla a hýbe s žaluziemi, čímž simuluje vaši přítomnost, a je napojená na alarmy, detektory a čidla ve vašem domě, takže máte i na cestách přehled o tom, co se doma děje.

Úspora energie díky senzorům, které ovládají např. stínění podle aktuálních slunečních a teplotních podmínek, a tím pomáhají ušetřit náklady na vytápění.

Na to, jak komplexním systémem TaHoma® je, má až neuvěřitelně snadné ovládání. Stačí vám telefon nebo tablet s operačním systémem Android nebo iOS a aplikace, kterou si zdarma stáhnete.

Connexoon

Nový systém ovládání stínící techniky a garážových vrat. Nejjednodušší způsob ovládání domácnosti z kanceláře, z dovolené… zkrátka odkudkoli.

Connexoon pro ovládání domácnosti odkudkoli


Jestliže TaHoma® vyniká komplexností, Connexoon vás příjemně překvapí svou absolutní srozumitelností a účelností.

Connexoon si můžete představit jako systém, se kterým odkudkoli ovládáte tři klíčové prvky své domácnosti:

Přístup k domu

Terasu

Stínění

Co prvek, to aplikace - “krabičku” Connexoon si můžete pořídit s aplikací Access, Terrace nebo Window, přičemž na jednom zařízení můžete mít libovolnou kombinaci dvou aplikací.

Aplikaci stačí nainstalovat do chytrého telefonu nebo tabletu a je hotovo! Od té doby máte ovládání své domácnosti doslova na dosah ruky.

Jednoduchost v ovládání samozřejmě nejde na úkor sofistikovanosti a funkčnosti Connexoonu. U každé aplikace se můžete těšit na scénáře pro vyvolání oblíbeného nastavení (např. stínění v určitou denní dobu).